Dominika


INŠTRUKTORKA JOGY - trénerka II. triedy so špecializáciou Hatha joga


Joge som sa začala venovať asi pred 10timi rokmi počas vysokej školy kedy som už bola unavená zo všetkých tých telocvičňových cvičení a moje srdce hľadalo niečo v čom bude doma . Skúsila som jogu a popravde, nebola to láska na prvý pohľad . Bola som nemotorná, neohybná a dýchanie ? Skĺbiť ho s pohybom mi prišlo skôr nereálne ako možné. Ale keďže moja tvrdohlavosť je silnejšia ako moja lenivosť tak som to skúsila znovu a znovu a ešte par kráť znovu a zistila som že dych a telo začínajú spolupracovať. Že moje nohy a ruky nie sú až také neohybne a pomaly som objavila to čaro ktoré sa ukrýva v prepojení a zladení tela s dychom a mysľou. Rástla a dodnes vo mne rastie túžba po spoznávaní jogy ako celku. A s touto túžbou vo mne narástla aj potreba podeliť sa o moje poznatky ďalej a tak som sa stala inštruktorkou jogy. Je to už par rokov čo sa jej venujem ale stále môžem povedať že som žiak na ceste za poznaním. Joga je úžasná cesta ktorú keď si človek vyberie nemôže isť zle. Ja praktikujem jogu každý deň a každý deň ďakujem zato že som na tejto ceste . 

Joga je pre každého


Úžasným pomocníkom na ceste životom je práve jóga. Pomáha nám upokojiť sa keď treba , predýchať čo treba a zároveň nás učí vydržať aj keď nevládzeme. Myslím si že jogu môže cvičiť každý bez rozdielu veku, vierovyznania, nezáleží či ste muž alebo žena , vysoký alebo nízky , chudý alebo jedlu holdujete o trošku viacej . Joga je pre každého a to ju robí výnimočnou. Ak máte dáke pohybové problémy, alebo iné zdravotné obmedzenia joga sa dá doslova ušiť na mieru. Existuje nespočetne veľa jogových asan , takže pre každého existuje pozícia v ktorej nájde svoj komfort. Navyše každá asana ma veľké množstvo variant a teda je z čoho vyberať.

Tak ako existuje nekonečné množstvo jogových asán tak existuje aj veľké množstvo štýlov jógy. Od pomalých štýlov jogy ako je hatha joga po dynamickejšie štýly ako power joga až po rozne druhy modernejšej jogy. Ale ja si myslím že joga vždy ostane jogou. Preto ani ja nekategorizujem štýl jogy ktorý vyučujem . Ja proste cvičím jogu. Sú dni keď trošku zrýchlim a v asánach nás vyklepe a potom sú dni keď asánami prechádzame úplne pomaly. Často sa zasmejeme, občas si pomýlim pravú stranu s ľavou, sem tam niekto zaspí v savasane , ale vždy si potešíte dušu a spomalíte hlavu. Dostanete sa aspoň na chvíľku ďalej od problémov , ktoré sú aj tak častokrát len v našej hlave a budete o krôčik bližšie k pochopeniu, že svet je predsa parádne miesto keď si ho parádnym urobíme.

Teším sa na stretnutie s vami